Ubezpieczenia Częstochowa

porownywarka

Oblicz składkę

Budowa własnego domu czy zakupu u developera mieszkania jeszcze na etapie budowy bloku jest często spełnianiem naszych marzeń. Angażujemy znaczne środki finansowe, często kredyty bankowe,budowa chłopek aby spełnić swoje marzenia. Zapominamy często o tym, że powódź, pożar czy kradzież może doprowadzić nas do poważnych kłopotów finansowych zanim zdążymy spełnić swoje marzenia. Pamiętaj, że budynek niezamieszkany jest narażony na większe ryzyko, nikt w nim jeszcze nie mieszka i nikt nie jest w stanie zmniejszyć rozmiarów szkód w sytuacji zagrożenia.

Gdzie ubezpieczyć dom w budowie?

Obecnie prawie każda firma ubezpieczeniowa oferuje ubezpieczenie domu w budowie. Niektóre firmy posiadają na ten cel odrębne produkty, np. Hestia, inne jak Generali czy Allianz oferują ubezpieczenie domu w budowie w zakresie standardowego Ubezpieczenia domu mieszkalnego. Wszystko sprowadza się do wyłączeń z odpowiedzialności i oczywiście cen polis.

Co można ubezpieczyć w trakcie budowy?

W zależności od wyboru Ubezpieczyciela można ubezpieczyć dom w budowie, garaże, budynki gospodarcze, obiekty małej architektury takie jak altany, baseny, ogrodzenia oraz elementy stałe budynków i mienie ruchome.

Należy jednak pamiętać, że w każdym Towarzystwie Ubezpieczeń w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń ( OWU ) znajdują się wyłączenia odpowiedzialności. W zależności od wyboru Ubezpieczyciela będą się od siebie różniły. W żadnym Towarzystwie nie ubezpieczymy sprzętu elektronicznego, nie wszędzie ubezpieczymy się od kradzieży, a za przepięcie albo nie dostaniemy odszkodowania w ogóle albo ubezpieczenie z tego ryzyka będzie na mniejsze sumy, prawie nigdzie nie ubezpieczymy również materiałów budowlanych składowanych na placu.

Bardzo ważne jest zdawać sobie sprawę, że żaden Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za błędy projektowe czy użycie złych materiałów do budowy domu. Aby się ubezpieczyć od ryzyka wynikającego z błędów wykonawcy budowy należy wymagać od firmy budowlanej aby posiadała własne ubezpieczenie od ryzyk budowlanych.

Zapraszamy

Oblicz składkę