Ubezpieczenia Częstochowa

porownywarka

W dzisiejszym artykule pokontynuuję wątek ubezpieczeń na życie a dokładnie pokażę wady i Ubezpieczenie rodzinyzalety ubezpieczeń grupowych. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie ma złych ubezpieczeń na życie - są tylko źle dobrane ubezpieczenia dla konkretnej osoby. Żeby móc zdecydować, czy jest nam potrzebne takie ubezpieczenie opowiedzmy o samym produkcie i jego cechach.
Większość Polaków wie co to są ubezpieczenia grupowe. W Polsce jeszcze za czasów PRL wszystkie zakłady

ubezpieczały swoich pracowników w PZU. Później zakłady zostały sprywatyzowane ( lub nie ) a ubezpieczenia zostały. Pracownicy mają co miesiąc potrącaną kwotę ( najczęściej kilkadziesiąt złotych ) z pensji i często nawet zapominają o tym, że sami płacą za to ubezpieczenie. Rzadko też interesują się zakresem takich ubezpieczeń. Wiedzą natomiast wszyscy, że są ubezpieczeni na życie w swoim zakładzie pracy. Dobrze więc. Większość Polaków ma ubezpieczenie na życie - to już coś. Ale to że coś mamy to nie znaczy, że nie możemy mieć lepiej. Zainteresujcie się CO macie. Ubezpieczenia w pracy są często przez całe lata nieweryfikowane. Płaci się bo się płaci i już.
Ale konkrety.
Ubezpieczenia grupowe są najtańszą formą ubezpieczenia własnego życia i jednocześnie mają najszerszy zakres odpowiedzialności towarzystwa. Przede wszystkim zapewniają wypłatę odszkodowania Twojej Rodzinie w przypadku twojej śmierci - warunkując wysokość wypłaconego świadczenia od przyczyny zgonu. To jest podstawowe świadczenie, które jak pisałem w poprzednich artykułach, zapewnia rodzinie zabezpieczenie min. przed ciągnącymi się sprawami spadkowymi czy też utrzymanie w początkowym okresie po ciężkiej stracie Członka Rodziny. To jednak nie wszystko. Ubezpieczenia grupowe zapewniają także szereg innych świadczeń:
- Mogą zapewnić wypłatę pieniędzy w razie Twojej choroby lub pobytu w szpitalu czy też w chwili          urodzenia się dziecka.
- Mogą także obejmować ochroną ubezpieczeniową życie rodziców, teściów, małżonków oraz dzieci.
- Mogą zawierać opcję wypłaty świadczeń zdrowotnych takich jak wypłata środków finansowych w razie Twoich operacji oraz zachorowania dzieci, małżonka, a także ich pobytu w szpitalu z różnych przyczyn.

I tutaj UWAGA. Od kilku lat towarzystwa tworzą tzw. OTARTE GRUPY ubezpieczenia grupowego do którego wstąpić może prawie każdy kto ukończył 18 rok życia, bez względu na to czy pracuje czy też jest bezrobotnym.
Przykładowe zakresy ubezpieczeń w GRUPACH OTWARTYCH do pobrania TUTAJ.

Czy inne ubezpieczenia na życie mogą zawierać tak szeroki zakres ubezpieczenia? Odpowiedź - NIE!
Gdzie w takim razie haczyk? Po co kupować inne ubezpieczenia jeżeli tutaj jest taki szeroki zakres za niewielką cenę ( składka miesięczna może zaczynać się już od ok. 33 zł )? Przy wyborze ubezpieczenia należy pamiętać, że jak w każdej innej dziedzinie życia, nie wszystko jest dla wszystkich i nic nie zastąpi wszystkiego. Nikt nie wymyślił jeszcze ubezpieczenia zapewniającego 100% ochrony od wszelkich zdarzeń - swoją drogą nawet nie wyobrażam sobie ile by musiało kosztować takie "coś".
A więc jakie są zalety ubezpieczenia na życie w GRUPACH OTWARTYCH?:
- Najszerszy zakres ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniami wypadkowymi na rynku
- Najtańsze ubezpieczenie na rynku o takim zakresie na które stać naprawdę prawie każdego ( już od ok. 1 zł na dzień )
- Szeroki wybór dostępnych wariantów/zakresów świadczeń do wyboru
- Prosta procedura zawierania umowy ( wniosek i wpłata pierwszej raty )
To wszystko daje nam najtańszy sposób zabezpieczenia siebie i bliskich na bieżący okres.
Bieżący okres? No właśnie. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?
- Są to ubezpieczenia roczne. Wprawdzie jeżeli żadna ze stron nie wypowie warunków, umowa przedłuża się automatycznie ale to nie daje gwarancji, jak długo ta GRUPA będzie istnieć.
- Ubezpieczenie zawierane jest na stosunkowo niskie kwoty
I pamiętaj!
Jeżeli za pięć lat uznasz, że chciałbyś się ubezpieczyć na życie a w między czasie twój stan zdrowia się pogorszy, żaden ubezpieczyciel Cię nie ubezpieczy.
Krótki wniosek:
Ubezpieczenie na życie w GRUPIE OTWARTEJ jest świetnym ubezpieczeniem, które może być dobrym początkiem na zapewnienie sobie i rodzinie bezpieczeństwa ale w praktyce powinno być tylko jednym z ubezpieczeń - tzw. "przy okazji".