Ubezpieczenia Częstochowa

porownywarka

Dziecko wyjeżdża na kolonie, wycieczkę? - jakie ubezpieczenia?chopiec kolonie

O czym warto pamiętać?

Twoje dziecko wyjeżdża na kolonie a ty martwisz się, co mu się może przydażyć. Cóż dzieci mają swój temperament a pozbawione

kontroli, z daleka od pilnujących rodziców o "wypadeczek" nie trudno. Oczywiście dziecka nie puszcza się samego. Jest pod opieką wychowawcy, kierownika koloni czy obozu. Jest oczywiście też opieka medyczna. To wszystko prawda ale faktem jest też, że nad gromadką dzieci ciężko jest całkiem zapanować a w przypadku jakiegoś wypadku trzeba zapewnić dziecku odpowiednią opiekę i rehabilitację.

O czym więc warto pamiętać przed wyjazdem dziecka?

  1. Sprawdź czy wychowawcy mają odpowiednie ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Wychowawca sprawujący opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi odpowiada za szkody wynikające z uchybień w wykonywaniu czynności zawodowych. Jego obowiązkiem jest takie sprawowanie opieki aby dzieko nie zrobiło sobie ani inym dzieciom krzywdy. Niestety w Polsce często bagatelizuje się sprawy ubezpieczeń i wychowawcy, bedący często praktykantami, posiadająubezpiecznie na sumę 10-20 tyś zł. Tutaj juz nie będę sięrozpisywał - sam oceń czy to jest wystarczająca wartość aby w razie błędów i niedopatrzeń wystrczyło na zabezpieczenie odpowiednich roszczeń. WYMAGAJ odpowiednich ubezpieczeń od organizatora. 
  2. Ubezpieczenie dziecka od nieszczęśliwych wypadków ( NNW ). Organizatorzy wycieczek, koloni czy obozów z reguły przygotowują ubezpieczenie NNW dla podopiecznych. Robią to ponieważ muszą zapewnić jakieś pozory bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że na taki wyjazd jedzie grupa dzieci a każdy rodzic ma swoje poglądy na temat wydatków, bezpieczeństwa i polis ( oraz własny dostępny budżet ). Oganiczenia te prowadzą najczęściej do sytuacji, że organizator dostaosowuje wysokość sum ubezpieczenia do kieszeni rodziac, który chce najmniej wydać. Wtedy takie sumy znowu wynoszą 10-20 tyś zł i sprowadzają się często tylko do odszkodowania z tytułu śmierci i trwałego inwalidztwa dziecka. Jeżeli chcesz mieć poczucie pewności, że w razie jakiegoś nieprzeiwdzianego zdarzenia będziesz miał odpowiednie zabezpieczenie finansowe na ewentualne leczenie i rehabilitację swojej "pociechy", ZADBAJ o jakość ubezpieczenia. Sam wykup krótkoterminową polisę dostosowaną do swoich wymagań.