Ubezpieczenia Częstochowa

porownywarka

Budujemy Twoje bezpieczeństwo

Potrzebujesz ubezpieczenia dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb?

Po co kupować ubezpieczenie na życie?

W Polsce ubezpieczenia na życie choć znane nadal nie są zbyt popularne. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego w krajach Europy zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych przeciętny człowiek wydaje kilkanaście a nawet ponad dwadzieścia procent swoich dochodów na ubezpieczenia a w Polsce niecałe trzy procent?

 

Napewno powodów jest kilka:

  • wcześniejsze zamknięcie polisy jeszcze w 2015 roku było obwarowane dość dużymi kosztami ( od stycznia 2016 roku Komisja Nadzoru Finansowego ukruciła te praktyki Towarzystw )
  • przeciętne zarobki w Polsce są dużo niższe niż w Europie zachodniej ( dość często podawany argument przez klientów )
  • brak etyki u wielu agentów, obiecujących klientom przysłowiowe "gruszki na wierzbie" spowodował wiele zawodu ( dotyczy głównie sprzedaży pierwszych lat polis inwestycyjnych w kraju - lata 90' )
  • mamy przekonanie, że nieszczęścia nas ominą
  • wydaje nam się, że mamy jeszcze czas

 Te argumenty podawwane są najczęściej przez moich klientów ale gdy dłużej o tym rozmawiamy okazuje się, że tak naprawdę są to tylko powtarzane slogany, które przekazywane z http://www.brdubezpieczenia.pl/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=230ust do ust zakorzeniły się naszym kraju. W Polsce nadal brakuje nam wiedzy na temat ubezpieczeń na życie a co za tym idzie nie wiemy co takie ubezpieczenie może nam dać.

A więc po co się ubezpieczać?

Jest kikla powodów i w zależności od potrzeb należy wybrać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia:

  • zabezpieczenie rodziny - załóżmy, że mam czteroosobową rodzinę. Jestem jestem głównym żywicielem rodziny, zarabiam 6000 zł, moja żona zarabia 2000 zł. Dwoje małych dzieci na utrzymaniu a ja ginę w wypadku samochodowym ( 2904 zgonów w wypadkach komunikacyjnych w 2015 ). Moja żona zostaje z pensją 2000 zł. To podstawowe ubezpieczenie gwarantuje rodzinie byt o ustalonym standardzie.
  • zabezpieczenie kredytów - sytuacja analogiczna jak wcześniej. Czasem banki poprostu wymagają zabezpieczenia kredytu polisą na życie, warto jednak pamiętać, że jeżeli nie zabezpieczymy się dobrą polisą w przypadku naszej śmierci kredyty spłacić musi rodzna. Tutaj uwaga - banki często wypowiadają kredyt i żądająnatychmiastowej spłaty.
  • zabezpieczenie przyszłości dzieci - ubezpieczenia bardzo na czasie. Nagły wzrost sprzedaży tych ubezpieczeń wynika z programu 500+. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za 20 lat. Te ubezpieczenia są tak przygotowane, żeby dziecko dostało kapitał początkowy na życie, np. po umończeniu studiów albo żeby rodzic miał pieniądze na posłąnie dziecka na studia. Ubezpieczenia posagowe mogą też zapewnić, w przypadku śmierci rodzica, rentę miesięczną na utrzymanie dziecka.
  • zabezpieczenie swojej przyszłości - inny rodzaj ubezpieczeń który poprzez regularne wpłaty niewielkich sum pieniędzy gromadzi kapitał na emeryturę. Nie trzeba nikomu w Polsce mówić o wysokościach przewidywanych emerytur. Tylko systemem zachodnich krajów możemy zpewnić sobie godne życie. Niestety zawsze wydaje nam się, że mamy jeszcze czas na oszczędzanie, że teraz mamy za dużo wydatków: rachunki, samochód, dom, kawiarnia i wczasy. Nagle okazuje się, że zostało nam 20 lat i żeby oszczędzić dpopwiedni kapitał na życie na emeryturze trzeba by wpłacać minimum 500 zł na miesiąc.

Dużo też się w ostatnim czasie mówi o sukcesji - prawie dziedziczenia. Napiszę o tym już niedługo. Warto jednak już teraz pomyśleć jak poukładać sprawy spadkowe w przypadku naszej śmierci. Na ogół nikt o tym nie myśli a wcale te sprawy nie są tak oczywiste.

I na końcu PAMIĘTAJ!!!

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE KUPUJESZ SWOIM ZDROWIEM - CHOREGO ŻADNE TOWARZYSTWO NIE CHCE UBEZPIECZYĆ

 

 

 

 

 

 

loading...